ירידה במספר חולים קשה מונשמים ומתים

ירידה במספר חולים קשה מונשמים ומתים חלה עקב מחלת נגיף הקורונה בישראל. על רקע המשך מבצע החיסונים ודעיכת הגל הנוכחי של מגיפת הקורונה מתפרסמים נתונים מעודדים. מן הנתונים. לראשונה לאחר חודשים לא נרשמו מקרי מוות עקב הנגיף. מגמה חיובית נוספת בשל המשך הירידה במספר החולים המונשמים. כמו כן המשך ירידה במספר החולים הכללי בישראל ומספר החולים הפעילים. מספר המאומתים נמוך יחסית. גם אחוז הנבדקים החיוביים אתמול נמוך יחסית.

פחות חולים קשים, פחות מונשמים

אתמול אובחנו בישראל 1732 חולים חדשים בקורונה. עד כה חלו בישראל 1.3 מליון ישראלים במחלת נגיף הקורונה. כיום בישראל ישנם 22,107 חולים פעילים. מדובר בירידה של 638 חולים פעילים מאז חצות. בישראל 566 חולים המאושפזים בבתי חולים בשל וירוס הקורונה.

מתוך מעל 100 אלף בדיקות שנערכו אתמול לקורונה היה אחוז הנבדקים החיוביים 1.73%. מספר החולים הקשים הוא 403 כיום ומתוכם מצויים במצב קריטי 206 חולים קשים. מספר המונשמים המצוי גם הוא במגמת ירידה הוא 168.

כמו כן, נתונים על מספר המתחסנים הכולל במנה ראשונה בישראל מצביעים על כך שקרוב ל6.2 מליון ישראלים קיבלו את המנה הראשונה. 5.69 מליון ישראלים קיבלו את החיסון השני של פייזר נגד קורונה. 3.797 מליון ישראלים קיבלו את החיסון השלישי. קרוב לשני מליון ישראלים אשר קיבלו את החיסון השני טרם קיבלו את המנה השלישית.

בעולם ממשיך הנגיף לגבות קורבנות. עד כה חלו בעולם מעל 240 מליון איש. מספר המתים הוא 4.89 מליון איש ברחבי העולם. בארצות הברית לבדה חלו מעל 45 מליון איש. קרוב ל740 אלף איש קיפחו את חייהם בשל הנגיף מאז פרוץ המגפה בארצות הברית לבדה.


דילוג לתוכן