שיטת אימגו – תרגילים ומשחקים

שיטת האימגו היא תיאוריה שנהגתה בשנות השמונים העוסקת בדימוי שקיים במוחנו לגבי מהות האהבה והקשר הזוגי. שיטה זו מעניקה למשתמשים תרגול זוגי כיצד לגלות את הבחירה הלא מודעת, הדפוסים והתבניות של קשרים, אהבה וצרכים זוגיים שאיתו כל אחד מגיע לקשר. טיפול זוגי בשיטת אימגו ושימוש בטכניקה זו הפך לנפוץ יותר ויותר.

חיזוק הקשר הזוגי ותרגילי אימגו ומשחקים בטיפול זוגי לשיפור היחסים. צילום: Pixabay Mabel Amber
חיזוק הקשר הזוגי ותרגילי אימגו ומשחקים בטיפול זוגי לשיפור היחסים. צילום: Pixabay Mabel Amber

אימגו פירושו דימוי. המילה אימגו בדומה למילה אימאג' Image  מתייחסת לדימוי שאיתו כל אחד מבני הזוג בא לקשר בתפיסותיו ביחס לאהבה וחיבור.

שיטת האימגו IMAGO הומצאה על ידי ד"ר הארוויל הנדריקס. תיאורית האימגו פורסמה בספרו של הנדריקס "לבסוף מוצאים אהבה" בשנות השמונה והיא שימש כספר הבסיס ליישומה.

באימגו תרגילים שמיישמים בני הזוג להקשבה, שיקוף, שיתוף, זוגי וגילוי בתוך היחסים. כמו כן בשיטת אימגו משחקים לתרגול והבנת האופן שבו נוכל לארוג במרחב הזוגי ביטחון, ריפוי, תמיכה ונתינה.

טכניקת אימגו ידועה בישראל מזה מספר שנים. יו"ר עמותת אימגו והמטפלת ליאורה גרינהאוס ידועה כדמות הציבורית המובילה את השיטה אל חשיפה בישראל. מטפלים אחרים ברי סמכא השתמשו בשיטה, קידמו אותה והמליצו על יעילותה. חלקם אף פיתחו תכנים המשיקים לה המציבים לבני הזוג שאלות מעניינות לחיזוק הזוגיות ושימורה. תכנים אלה מיועדים לאפשר שיח זוגי מעמיק ומעצים.

כך למשל גישת התיקון של הדי שלייפר המוכרת גם כתרפיית המפגש של הדי ויומי שלייפר. לפניכם הדרכות לגבי שיטת אימגו – תרגילים ומשחקים לטיפול זוגי. זאת למטרת חיזוק הקשר, כיצד לבנות זוגיות תומכת בין בני זוג, והדרכה של ד"ר הארוויל הנדריקס ממציא השיטה לגבי הפחתת שליליות וכן הדגמות נוספות.

אימגו – תרגילים ומשחקים לשיפור הזוגיות

לפניכם סרטון הדרכה המתאר יישום של שיטת אימגו בתרגיל בין בני זוג. יישום של אימגו במשחק מעין זה שמהווה תרגול להעצמת בני הזוג ותקשורת פתוחה ביניהם מהווה תשתית לשיפור הקשר. תרגילי ומשחקי אימגו הם חלק מטיפול זוגי המתאפשר באמצעות מנחים. יישום אימגו תרגילים, משחקים והנחיה מסייעים לתרגל את יסודות השיטה באופן מעשי. בהדרכה המפורטת של שיטת אימגו משחקים של תרגיל זוגי מאפשר שיתוף, שיקוף של הרגשות והקשיים של הצד השני בזוגיות.

 

מהות שיטת האימגו

ליאורה גרינהאוס, יושבת ראש עמותת אימגו מטפלת זוגית ומשפחתית מנחה בכירה במכון שינוי, המתמחה בשיטת אימגו מסבירה על שיטת הטיפול, פירוש ויסודות הטכניקה.

הארוויל הנדריקס ממציא שיטת האימגו

ד"ר הארוויל הנדריקס ממציא שיטת מבאשר כיצד להפחית שליליות בתוך מערכת היחסים. בהדרכה זו מסביר ד"ר הארוויל על תרגול אימגו בשיחה אודות השפעתה והתהליכים שהיא מעוררת בזוגיות. זאת בתרגילים של אימגו בהדגמה עם אישתו הלן לקלי.

כיצד לבנות זוגיות תומכת בין בני הזוג בשיטת אימגו

הדוקטור יונתן סגל ואורה פולק מסבירים בהרצאה חינמית על שיח זוגי, טיפול זוגי בשיטת אימגו, משחקים, תרגילים וטיפים ליצירת שיפור בזוגיות. בהרצאה עוסקים המרצים בשיפור הקשר ונוגעים בסוגיות כמו בעיות תקשורת ביחסים, חידוש הזוגיות, התמודדות עם מתח והשגרה השוחקת.


דילוג לתוכן